Sprytne rozwiązania na małe kuchenne przestrzenie

Małe kuchenne przestrzenieKuchnia jest szczególną przestrzenią pełniącą ważną rolę w każdym domu. Stanowi jego serce. To tutaj sporządza się przepyszne dania, które swym wspaniałym aromatem przyciągają rodzinę i przyjaciół.

Jeśli wnętrze jest duże nie ma większego kłopotu z jego zagospodarowaniem. Problem pojawia się gdy kuchnia jest mała, a przyborów kuchennych wciąż przybywa. Wówczas należy się zastanowić nad rozsądnym rozmieszczeniem mebli i sprzętów kuchennych.

Właściwe umeblowanie to podstawa. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele miejsca. Projektując małą kuchnię można zastosować półki nadblatowe, które będą sięgały aż do sufitu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy wiele miejsca, ponieważ postawić można na nich zarówno masywne sprzęty kuchenne, ciężkie misy, jak i drobniejsze przedmioty, które umieszczamy w koszyczkach. Tandetnego, niegustownego efektu unikniemy malując je na neutralny kolor. Zabieg ten zapobiegnie również optycznemu obniżeniu się sufitu.

Warto wykorzystać każdą, nawet najmniejszą wolną przestrzeń. Wysuwane z szaf blaty, które służą za stół lub powierzchnię do krojenia, to fantastyczne rozwiązanie. Nietuzinkowym pomysłem są także szuflady umiejscowione w cokołach, które mogą być niewidoczne lub wręcz przeciwnie - wyeksponowane. W takich miejscach można trzymać artykuły, które są rzadziej używane lub należące do dzieci.

Sprzęt codziennego użytku musi być zawsze blisko, aby nie marnować czasu na szukanie najpotrzebniejszych rzeczy. Z tego względu, w okolicy blatu kuchennego i zlewozmywaka należy zamontować haczyki, magnesy na noże i koszyczki na zioła oraz poustawiać różnego rodzaju organizery na przyprawy i inne produkty.

Funkcjonalna kuchnia może okazać się sporym wydatkiem. Nie warto jednak oszczędzać na tym, z czego korzysta się każdego dnia. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie frustracji i niezadowolenia.