Skuteczne ocieplenie domu

Skuteczne ocieplenie domuAby ocieplić dom perfekcyjnie i skutecznie, należy inwestować w sprawdzone metody, pozwalające nam na wykonanie dobrej jakości instalacji.

Najpopularniejszymi sposobami na ocieplenie domu są obecnie izolacje wykonane z wełny mineralnej oraz styropianu. Są to sposoby tradycyjne, ale wciąż cieszą się uznaniem wśród odbiorców.

Ocieplanie budynków

Izolacja termiczna - materiały ociepleniowe

Wełna mineralna jest surowcem niepalnym, odpornym na czynniki chemiczne oraz biologiczne. Stosuję się ją do ocieplenia poddasza, dachu, poszczególnych pomieszczeń jak i całych budynków.

Wykazuje również właściwości wygłuszające, przez co stosowana jest do izolacji akustycznej sal konferencyjnych, gabinetów lekarskich, psychologicznych czy studiów nagraniowych. Wełna jest trwała, nie zmienia swojego kształtu oraz sprężystości. Niestety, ten materiał cechuje się również duża higroskopijnością i szybko nasiąka. Gdy wełna zamoknie, traci swoje właściwości izolacyjne. Kolejnym materiałem, sprawdzającym się podczas wykonywania izolacji, jest styropian. Stosuje się go z powodzeniem w ocieplaniu mieszkań czy obiektów użyteczności publicznej.

Styropian posiada jednak kilka wad, mianowicie: jest podatny na działanie pleśni czy rozwój grzybów. Należy uważać, aby nie był stosowany w miejscach, narażonych na wysoki poziom wilgotności.

Styropianu nie poleca się również do ocieplania dachów. Jako materiał może być jednak używany do izolacji akustycznej. Obecnie coraz częściej sięga się po nowoczesne metody, nieposiadające wad wcześniej opisanych rozwiązań. Na uwagę z pewnością zasługuje innowacyjna pianka poliuretanowa, stosowana jako materiał w izolacji akustycznej oraz termicznej.

Ocieplanie pianką poliuretanową - PUR

  • Ocieplanie poddasza pianką
  • Ocieplanie fundamentów

Pianka poliuretanowa cechuje się wysoką trwałością, upływ czasu nie ma wpływu na zmianę jej właściwości. Ten nowoczesny materiał z powodzeniem wykorzystuje się w procesie ocieplania domów, mieszkań, poszczególnych pomieszczeń, obiektów biurowych czy przemysłowych.

Pianka poliuretanowa jest stosowana także do wygłuszania pomieszczeń, między innymi studiów muzycznych czy auli wykładowych.