Schody - ozdoba i funkcjonalny element domu

SchodySchody mają dwie podstawowe role do spełnienia.

Po pierwsze: są funkcjonalnym połączeniem dwóch kondygnacji, pozwalają na swobodne przemieszczanie się pomiędzy piętrami.

Po drugie: pełnią również funkcje dekoracyjna, ich rola to ozdabianie pomieszczenia, dodawanie mu stylu i smaku. Schody powinny być więc wygodne ale również ładne, modne i nowoczesne. Schody jako funkcjonalny element domu powinny cechować się praktycznością oraz swobodą poruszania się po nich.

Wygodne schody

Schody powinny być również ładne, eleganckie i bezpieczne - z odpowiednimi balustradami. Schody prezentują się bardzo dobrze w każdym mieszkaniu, mogą być naprawdę różnorodne, oferty firma są coraz bardziej atrakcyjne, więc z pewnością każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Ciągle bardzo modne są schody wykonane z drewna, szlachetne gatunki tego surowca prezentują się bardzo elegancko, naturalnie i estetycznie.

Obecnie na rynku jest wiele rodzajów drewna w różnych kolorach, co pozwala nam na wybranie modelu, jaki najbardziej nam się podoba. Schody drewniane mogą być wykonane z wielu konfiguracjach. Modne są schody proste i kręt schody. Schody proste są polecane do szerszych klatek szkodowych, ich pokonywanie jest łatwe i szybkie, nawet gdy niesiemy coś w rękach i nie możemy akurat złapać się poręczy.

Schody z zakrętem również mogą mieć proste stopnie na schody, co ułatwia ich pokonywanie, sprawdzają się przy szerokich klatkach i dają duże możliwości wykorzystywania przestrzeni pod schodami. Ciekawie prezentują się w mieszkaniach piętrowych lub pokojach typu studio.

Pod schodami może znajdować się kącik do pracy lub nauki a na górze sypialnia. To świetny pomysł na urządzenie nowoczesnego, dwukondygnacyjnego mieszkania. Coraz większa popularnością cieszą się również wygodne i nowoczesne schody kręcone. Zajmują one mało miejsca, klatka schodowa może znajdować się praktycznie w każdym miejscu w domu czy mieszkaniu. Kręcone schody są lekkie i delikatne, najczęściej wykonane z metalu. Pasują do nowoczesnych wnętrz, również tych urządzonych w stylu minimalistycznym.