Schody i balustrady

Schody i balustradyWybieranie schodów i balustrad do domu nie jest wcale prostym zakupem. Obecnie na rynku znajduje się tak wiele rodzajów schodów, że musimy przejrzeć mnóstwo modeli, aby w końcu zdecydować się na ten najlepszy.

Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nie do każdego miejsca pasuje każdy rodzaj schodów. Bardzo istotne jest nie tylko to, jak wygląda dane pomieszczenie, ale również ile miejsca możemy przeznaczyć na schody. Jeśli miejsca jest bardzo dużo, możemy zdecydować się na schody każdego rodzaju, zarówno niewielkie schody kręcone jak i schody proste, nawet dość masywne.

Schody proste są bardzo wygodne, zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci. Na zakręcie maluch może stracić równowagę i się przewrócić. Schody proste sprawiają, że takie sytuacje nie mają miejsca. jeśli z kolei wolimy nieco bardziej nowoczesne wzornictwo, zdecydujmy się na schody metalowe lub szklane. Schody wykonane z metalu prezentują się bardzo elegancko, cała konstrukcja nadaje pomieszczeniu lekkości. Z kolei schody wykonane ze szkła są niezwykle nowoczesne, idealnie pasują do każdego modnego mieszkania. Dodają pomieszczeniu jeszcze więcej przestrzeni i światła. Do takich schodów warto również dobrać odpowiednią balustradę. Do schodów metalowych idealnie pasują również metalowe czy stalowe balustrady.

Świetnie sprawdzają się także poręcze kute, dodają konstrukcji elegancji, ale nie przytłaczają jej. Schody szklane najlepiej bronią się same. Jeśli jednak marzy nam się jakaś prosta lub dekoracyjna poręcz, zdecydujmy się raczej na lekkie i delikatne balustrady, aby nie zaburzyć proporcji konstrukcji. Więcej problemów pojawia się, gdy miejsce przeznaczone na schody jest nieco ograniczone. Dziś jednak można poradzić sobie ze wszystkim. Jeśli w sklepie nie znajdziemy odpowiednich schodów, zawsze możemy wykonać je na zamówienie. W przypadku ograniczonej powierzchni, przeznaczonej na schody, zazwyczaj stawiamy na mniejsze modele, a mianowicie na schody kręcone. Można je wykonać z drewna, metalu, a nawet szkła.