Salon połączony z kuchnią

Salon połączony z kuchniąSalon połączony z kuchnią. Coraz więcej osób zamiast pojedynczych pomieszczeń w domu woli otwartą przestrzeń - open space. Wyburzanie ścian, łączenie poszczególnych pokoi: dawniej było to rzadkością, obecnie jest praktycznie normą.

Dlaczego zauważa się takie zainteresowanie otwartymi przestrzeniami i chęć do dokonywania tego typu zmian w swoich domach i mieszkaniach?

Jedną z przyczyn jest powiększanie metrażu pomieszczeń, co poprzez wyburzanie ścian można osiągnąć niezwykle niewielkim kosztem. Ponadto, takie rozwiązanie jest niezwykle nowoczesne, pozwala na zaaranżowanie mieszkania czy domu w interesujący sposób.

Jakie pomieszczenia można ze sobą łączyć?

Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest otwieranie kuchni na salon. Takie wyjście jest nie tylko modne, ale również bardzo funkcjonalne. Salon połączony z kuchnią pozwala nam na zyskanie na metrażu oraz funkcjonalności tych pomieszczeń. Możemy zdecydować się na takie rozwiązanie, wybierając jednocześnie różnorodne konfiguracje kuchni. Może być ona odrębnym pomieszczeniem, połączonym z salonem szerokim przejściem lub jedynie aneksem, otwartym na przestrzeń pokoju dziennego.

Połączenie kuchni i salonu

Połączenie kuchni i salonu jako pomieszczeń pozwala nam na zyskanie metrażu przy jednoczesnym zachowaniu pewnej odrębności obu pomieszczeń. Można je połączyć poprzez usunięcie drzwi, wykonanie szerszego przejścia lub łuku. Takie rozwiązania są jednak coraz częściej zastępowane poprzez całkowite wyburzenie ściany pomiędzy kuchnią a salonem oraz stworzenie jednej, dużej przestrzeni.

Aranżacje - duże możliwości

Połączenie kuchni z salonem daje duże możliwości aranżacyjne, jeśli przestrzeń jest rozległa, można wkomponować w pomieszczenie również jadalnię. Jeśli mamy do dyspozycji jedno, mniejsze pomieszczenie, można z powodzeniem urządzić w nim pokój dzienny oraz aneks kuchenny. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku małych rodzin, par lub osób, żyjących w pojedynkę. Zamiast kuchni można zdecydować się na nowoczesny aneks, w którym znajdują się podstawowe sprzęty i nie zajmą wiele miejsca.

Jakie zalety, poza większym metrażem i zwiększoną funkcjonalnością, ma połączenie kuchni z salonem?

Po pierwsze jest to możliwość przejmowania funkcji przez oba te pomieszczenia, ponieważ rola zarówno kuchni, jak i pokoju dziennego w tym przypadku zachodzą na siebie. Śniadanie można zjeść zarówno w kuchni, jak i salonie. Z kolei gazetę możemy poczytać na kanapie, jak i w kuchni, przy filiżance kawy. Ponadto, możemy oglądać ulubiony program z kuchni, kiedy przygotowujemy obiad. A kiedy wieczorem oglądamy film, możemy przynieść z kuchni dodatkowe przekąski, nie czekając na reklamę.

Po drugie jest to znakomity sposób na poradzenie sobie z problemem małego mieszkania. Jeśli potrzebujemy dodatkowego pokoju, możemy śmiało przeznaczyć ten największy na kuchnię i salon. Kolejną zaletą jest możliwość jeszcze lepszego zintegrowania członków rodziny poprzez częstsze ich przebywanie w tym samym pomieszczeniu. Istnieje bowiem większe prawdopodobieństwo, że wszyscy lub przynajmniej większość osób znajdą się w tym samym czasie i przestronnym salonie z kuchnią niż w tych pomieszczeniach, jeśli byłby od siebie oddzielone. Tata, czytający gazetę na kanapie, dzieci bawiące się w salonie i mama, przygotowująca kolację w kuchni: wszyscy przebywają w tym samym pomieszczeniu, mogą ze sobą rozmawiać, spędzać czas razem, nawet wtedy, gdy każdy robi co innego.

Nowoczesny salon

Kuchnia, połączona z salonem jest rozwiązaniem bardzo nowoczesnym i funkcjonalnym. Daje duże możliwości aranżacyjne i pozwala na ciekawe rozplanowanie przestrzeni.