Rolety antywłamaniowe w domu

Rolety antywłamanioweRolety antywłamaniowe oprócz podstawowej funkcji jaką jest zabezpieczenie przed złodziejami, stanowią doskonałą izolację przed czynnikami pogodowymi.

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że promienie słoneczne przenikają przez okno w granicach 70-80%, trochę lepiej sprawa wygląda w przypadku mrozu i wiatru, ale nadal jest to spora strata ciepła.

Zasunięte rolety antywłamaniowe prawie w ogóle nie przepuszczają słońca chroniąc nasz dom w upalne dni przed zbyt wysokimi temperaturami. Wyobraźcie sobie, że w bardzo gorący dzień wracacie do domu, w którym temperatura nie przekracza 20 stopni. Czyż to nie piękne? Rolety antywłamaniowe są również doskonałą izolacją przed hałasem, co jest bardzo ważne jeśli mieszkamy w pobliżu ruchliwych ulic i odgłosy przejeżdżających samochodów nie milkną nawet nocą.

Decyzja o zakupie rolet antywłamaniowych jest jak najbardziej słuszna z kilku powodów. Po pierwsze jest to doskonałe zabezpieczenie przed włamywaczami, najczęściej złodzieje widząc takie rolety nawet nie próbują ich forsować. Po drugie jest to izolacja termiczna, a więc zmniejszenie wydatków na klimatyzację latem i na ogrzewanie zimą, oraz ochrona przed dźwiękami z zewnątrz.

Wybór rolet antywłamaniowych

Kolejny krok to wybór rolety. Obecnie na rynku są dostępne rolety antywłamaniowe, o montażu których należy podjąć decyzję zanim powstanie projekt budynku. Rolety, które montujemy mniej więcej w tym samym czasie co okna, a ich obudowę maskujemy pod tynkiem, dlatego warto by kupić je w odpowiednim czasie, zanim zostanie nałożony tynk. Te dwa rodzaje rolet są zdecydowanie najlepszą ochroną przed włamywaczami, również pod względem estetycznym można je postawić na pierwszym miejscu.

Kolejny rodzaj to rolety natynkowe, które montowane na zewnątrz budynku ich obudowa jest widoczna, ale wygląda bardzo estetycznie i nie szpeci budynku. Następny rodzaj to rolety na okienne montowane na oknie w glifie, nie odstają od ściany jak omawiane wyżej natynkowe. Bez względu na typ, który wybierzemy warto również poszukać odpowiedniego koloru, który będzie pasował do innych widocznych na zewnątrz budynku elementów np.: bramy garażowej, lub drzwi, rynien, ogrodzenia.

Odpowiednio dobrany kolor sprawi, że rolety staną się integralną częścią budynku, będą go zdobiły, a nie szpeciły. Decydując się na montaż rolet antywłamaniowych warto również zainwestować w bramę garażową, która podobnie jak rolety będzie chroniła przed wtargnięciem złodziei do wnętrza domu, będzie doskonałą izolacją przed warunkami atmosferycznymi i hałasem. Drzwi garażowe starego typu, czyli rozwierane dwuskrzydłowe są najczęściej wybierane przez włamywaczy jako droga do domu. Dodatkowo przepuszczają zimne i ciepłe powietrze, nie stanowiąc żadnej izolacji.

Prawdę mówiąc zakup rolet antywłamaniowych i pozostawienie starych drzwi garażowych to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Kolejna decyzja jaką musimy podjąć przy montażu rolet antywłamaniowych i bramy garażowej to sposób sterowania. Większość bram i rolet jest przystosowana do obsługi ręcznej, jednak często się zdarza, że ze względu na duży ciężar mamy z tym problem. Dlatego warto się zastanowić nad kupnem specjalnych napędów.