Rodzaje szyb

Wybierając okna do naszych domów z pewnością zostaniemy zapytani o to jakiego rodzaju szyby chcemy mieć. Wszystko oczywiście zależy od naszych potrzeb. Obecnie bez względu na to czy okna są plastikowe, drewniane czy też aluminiowe mamy pełną dowolność w doborze szyby.

Jeżeli mieszkamy w dużym mieście to z pewnością możemy narzekać na dobiegające nas hałasy. Kiedy wracamy zmęczeni do domu to marzymy o tym aby się wyciszyć i zapomnieć o nieustanym gwarze.

Okna z szybami dźwiękoszczelnymi są doskonałe dla osób ceniących spokój i ciszę. W tej chwili szyby mogą być bardzo grube a okna nie stracą na swojej atrakcyjności, dodatkowo niektórzy producenci przestrzeń pomiędzy szybami wypełniają specjalnymi gazami które jeszcze bardziej chronią nas przed dobiegającymi dźwiękami.

Jeśli z kolei większość czasu spędzamy w pokoju gdzie słonce jest praktycznie przez cały dzień, to możemy zamontować sobie okna z szybami przyciemnianymi. Szyby są tak skonstruowane że odbijają promienie słoneczne a przy tym w pokoju nie jest ciemno. Poza tym możemy wybrać także szyby antywłamaniowe lub ozdobne.

Ciemne szyby

Dawniej okna z przyciemnianymi szybami kojarzyły nam się tylko z eleganckimi limuzynami lub z nowoczesnymi biurowcami, teraz każdy z nas może posiadać takie okna w swoim domu. Takie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie ma konieczności montowania dodatkowych rolet ani żaluzji. Wbrew pozorom przyciemniane szyby nie dają efektu ciemności w danym pomieszczeniu, są one tak skonstruowane, że tylko ich zewnętrzna strona pokryta jest specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne. Wybierając takie okna sami możemy zdecydować jak mocno ciemne mają być szyby.

Dzięki temu, że okna są ciemne i, że odbijają promienie UV latem w nawet bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu nie odczuwa się nadmiernego ciepła. Teraz okna w nowoczesnych i stylowych domach montuje się praktycznie na całej powierzchni ściany, dlatego w salonie warto jest mieć przyciemniane szyby, latem możemy ochronić się przed słońcem, a w inne pory przed wnikliwym wzrokiem sąsiadów, okna bowiem nie pozwalają ujrzeć przechodniom wnętrza naszego domu.