Rekuperacja a wentylacja grawitacyjna

W obecnych czasach trzeba systematycznie dbać o środowisko naturalne, bo jeśli ono będzie odpowiednio chronione, wtedy też i zdrowie ludzi jest dużo lepsze. O środowisko naturalne można zadbać poprzez stosowanie w domu odpowiednich urządzeń i systemów. Ważną kwestią jest zastosowanie w domu odpowiedniej wentylacji. Wybór w tej kwestii jest bardzo duży, jest więc z czego wybierać.

Wentylacje

Najwięcej osób decyduje się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (wentylacja z rekuperacją), albo na wentylację grawitacyjną. Większość właścicieli domów jednorodzinnych, decyduje się na wentylację grawitacyjną, jednakże w przypadku gdy posiada się w domu szczelne okna, taka wentylacja grawitacyjna, nie za dobrze się sprawdza.

To najprostszy sposób wentylacji pomieszczeń, jednak na pewno nie jest on tak korzystny jak wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Ta wentylacja jest w pełni monitorowana, można ją regulować według swoich potrzeb. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to inaczej rekuperacja.

Montaż rekuperacji

Jej głównym napędem jest rekuperator, który ma za zadanie przewodzić strumienie powietrza zarówno wywiewane i nawiewane, a także oczyszczanie ich z zanieczyszczeń i ocieplanie, co powoduje że można zaoszczędzić na stratach ciepła szczególnie w okresie zimowym.

Ograniczyć straty można w ten sposób, że z wywiewanego powietrza jest odzyskiwane ciepło i nim ogrzewa się wtaczane do pomieszczeń świeże powietrze. To bardzo wygodne dla mieszkańców, a przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić na rachunkach. Warto bliżej się przyjrzeć korzyściom jakie wypływają z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.