Poradnik

Współgrający projekt domu i ogrodu

Projekt domu i ogroduDom i ogród powinny ze sobą współgrać, aby tworzyły spójną i gustowna całość. Dlatego wiele osób decyduje się na powierzenie zaprojektowania domu i ogrodu specjaliście lub specjalistom. Zazwyczaj jest to ekspert od projektowania domów oraz architekt krajobrazu.

Więcej…

 

Gruz - możliwości recyklingu

GruzGruz - możliwości recyklingu

W środowiskach wiejskich wciąż dominuje budownictwo starego typu. Liczne stodoły i budynki gospodarcze są przekształcane w budynki mieszkalne lub wyburzane. Problem pojawia się, gdy chcemy szybko i tanio pozbyć się zalegającego gruzu.

Więcej…

   

Montaż płyt gipsowo-kartonowych

Montaż płyt gipsowo-kartonowychPowszechnie w budownictwie znane i praktykowane są dwie metody montażu płyt gipsowo-kartonowych jako okładziny ściennej: mocowanie przy użyciu gipsowej zaprawy klejowej, np. kleju gipsowego typu T oraz mocowanie na stalowym ruszcie.

Klej gipsowy służy przede wszystkim do mocowania płyt gipsowo-kartonowych wewnątrz pomieszczenia ale także do wypełniania ubytków, montażu elementów sztukaterii gipsowej i gzymsów oraz innych prac wykończeniowych.

Więcej…

 

Jakie drewno do kominka? Rodzaje, właściwości

Drewno do kominkaJakie drewno do kominka? Rodzaje, właściwości

Chcąc cieszyć się ciepłem i niepowtarzalną atmosferą, którą daje nam obserwowanie jak pali się drewno w naszym wymarzonym kominku należy się zatroszczyć o odpowiedni opał do niego.

Wbrew pozorom nie bez znaczenia jest co wrzucimy do naszego paleniska. Nie chodzi tutaj o stronę wizualną, gdzie znaczenie ma wielkość i wygląd zakupionych polan, ale i rodzaj drewna.

Więcej…