Oświetlenie salonu

Zmieniając miejsce zamieszkania myśl o tym jak będzie wyglądać nasze wnętrze jest bardzo ważna.

Dobieramy kolory ścian, mebli, czasem decydujemy się na nowoczesne i praktyczne rozwiązania, wszystkie te zadania są bardzo istotne, w końcu urządzamy nasze gniazdko i chcemy czuć się komfortowo.

Wybór oświetlenia zostawiamy na koniec, chcemy aby lampy i żyrandole pasowały nam do całego domu. Salon jest miejscem w którym spędzamy wiele czasu, odpoczywamy, oglądamy telewizję i przyjmujemy gości.

W nowym budownictwie salony są duże i przestronne, dlatego jeden wiszący żyrandol może nie wystarczyć. Musimy dokupić jeszcze pasujące lampy podłogowe. Odpowiedni wybór może ocieplić nasze wnętrze dodać mu swojskości. Dobrze gdy kupimy co najmniej dwie lampy, jedna może być trochę większa a druga mniejsza. W sklepach z łatwością można znaleźć takie zestawy. Jedną warto jest ustawić tuż przy kanapie lub przy fotelu, w miejscu gdzie czytamy książki, przeglądamy prasę.

Druga lampa może stać na przykład obok telewizora lub stołu. Ważne jest aby cały zestaw oświetlenia był spójny i ładnie wyglądał jako całość. Dzięki temu nasz salon będzie zawsze miejscem ciepłym i przytulnym.