Ocieplanie budynków pianką poliuretanową

Ocieplanie domów pianką poliuretanowąJest wiele metod skutecznego ocieplania domów.

Do najpopularniejszych należą izolacje z wełny mineralnej oraz styropianu. Niestety, nie są one wolne od wad. Wełna mineralna źle reaguje na wilgoć, może pojawić się pleśń, która jest niekorzystna zwłaszcza dla alergików. Z kolei styropian po pewnym czasie może zacząć wydzielać szkodliwe pyły. W przypadku zastosowania metod tradycyjnych musimy liczyć się również z grubością warstwy izolacyjnej, która niekorzystnie odbija się na przestronności pomieszczeń.

Pianka poliuretanowa

Prawdziwą rewolucją wydaje się więc zastosowanie pianki poliuretanowej, która doskonale sprawdza się jako materiał izolacyjny, zarówno do wykonywania izolacji termicznej jak i akustycznej. Jest odporna na upływ czasu, niestraszne jej wysokie i niskie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Izolację z pianki poliuretanowej wykonuje się nowoczesną metodą natrysku poprzez wykorzystywanie urządzeń, które pracują pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu mamy pewność, że dana powierzchnia zostanie szybko i dokładnie pokryta warstwą pianki i nie będą konieczne powtórzenia tej operacji. Jest to izolacja bez łączeń i styków, stworzona warstwa jest jednorodna i nie musimy długo czekać na jej wyschnięcie.

Ocieplanie poddasza pianką

Pianka poliuretanowa jest znakomitym sposobem na ocieplenie domu, zarówno całego budynku jak i tylko jego części. Sprawdza się w przypadku ocieplania piwnic, poddaszy, poszczególnych ścian, podłóg czy sufitów. Z powodzeniem można za jej pomocą wygłuszyć dane pomieszczenia, na przykład pokój dzieci czy domowe studio nagrań, jeśli ktoś z domowników jest muzykiem lub ma takie zainteresowania. Izolacja pianką jest trwała, ale jednocześnie bezpieczna, również dla zdrowia człowieka. Pianka poliuretanowa świetnie nadaje się także do zabezpieczania elementów metalowych czy drewnianych. Doskonale chroni metal przed działaniem korozji, a drewno przed pojawieniem się grzybów czy pleśni. Poza tym jest to materiał ekologiczny i przyjazny dla zdrowia człowieka. Nic więc dziwnego w tym, że pianka poliuretanowa staje zyskuje na popularności, wypierając metody tradycyjne.