Nowoczesne podłogi

ParkietJedną z najistotniejszych decyzji, jaką musi podjąć ktoś, kto remontuje mieszkanie, jest wybór rodzaju podłogi. Mamy do wyboru deski, płytki podłogowe, wykładziny ale najpopularniejsze ostatnio są panele podłogowe.

Nowoczesne podłogi i drewniane parkiety znacznie odbiegają od tych montowanych jakiś czas temu.

Parkiety drewniane

Dziś takie podłogi charakteryzują się łatwością w montażu i w ogólnej pielęgnacji. Jeżeli będzie przestrzegać kilku podstawowych zasad to parkiety będą nam służyły przez wiele lat. Ich położenie najlepiej jest zlecić fachowym firmom, popularność parkietów ciągle jest bardzo duża, więc nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem fachowców. Układanie nowych podłóg w całym domu to prawdziwa rewolucja i najlepiej jest na ten czas zmienić miejsce zamieszkania, pomożemy w ten sposób osobom układającym parkiety oraz sami nie będziemy narażeni na wdychanie zapachu kleju i lakieru.

Nowoczesne parkiety charakteryzują się bardzo dobrą jakością o wyborem, decydując się na taką podłogę możemy wybrać tradycyjne małe klepki, które po ułożeniu trzeba jeszcze lakierować. Możemy także wybrać parkiety gotowe, są to zazwyczaj długie deski które już u producenta są lakierowane i konserwowane, dzięki temu od razu gotowe są do użycia.

Zalety paneli podłogowych

Pierwszą i najważniejszą zaletą jest duża rozpiętość cen paneli podłogowych, które rozpoczynają się już od kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Kolejną zaletą paneli podłogowych jest ogromny wybór wzorów i kolorów - od drewna do kamienia - dzięki czemu da się je dobrać do każdego wnętrza i pod każdy gust. Ważne jest też to, że są łatwe w montażu, nawet dla amatora, a także nie sprawiają trudności w pielęgnacji. Dają się łatwo demontować, a potem ułożyć w innym pomieszczeniu. Decydując się na wybór paneli podłogowych pamiętać musimy jedynie o tym, by dobrać odpowiednią klasę ścieralności. Im wyższa, tym panele będą bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia. Odpowiednio dobrane będą cieszyć nasze oko długie lata.