Nanotechnologie w przemyśle meblarskim

MebleW przypadku przemysłu drzewnego i meblarskiego nowoczesne technologie zaczynają odgrywać bardzo ważną rolę. Wiele materiałów modyfikuje się obecnie za pomocą cząsteczek nanosrebra, co sprawia, że są bardziej trwałe, wytrzymałe i bezpieczne.

Używane w nim materiały pokryte nanosrebrem wyznaczają konsumentom zupełnie nową jakość użytkowania. Meble i dywany są bezpieczne, mogą je użytkować osoby z alergią i wszelkimi uczuleniami. Te innowacyjne rozwiązania nadają im nową jakość.

Jakie elementy można w ten sposób impregnować?

Na pewno wszelkie akcesoria skórzane, takie jak obicia czy tapicerki kanap, foteli, krzeseł. Ponadto impregnuje się również materiały wykonane z różnych tkanin czy tworzyw sztucznych, ale też stolarkę okienną, drzwiową, materiały wykończeniowe, podłogi czy rozmaite elementy zabezpieczenia. Meble są bezpieczne na poziomie mikrobiologicznym, są idealne dla osób cierpiących na alergię lub tych skłonnych do uczuleń.

Cząsteczki srebra są krokiem milowym w rozwoju przemysłu hotelowego czy gastronomicznego. Takie meble zamawia się do punktów restauracyjnych, hoteli, ale też do szkół, obiektów sportowych, na przykład hali, sal gimnastycznych czy różnych budynków służby zdrowia.