Modne kontrasty w projektowaniu schodów

Projektowanie schodówSchody do domu spełniają dwie podstawowe funkcje.

Mają za zadanie łączyć kondygnacje budynku i ułatwiać poruszanie się między nimi, ale ich rolą jest również dekorowanie pomieszczenia. Idealne schody powinny być więc funkcjonalne ale również ładne i modne. Dziś na rynku znajduje się wiele rodzajów schodów, zarówno tych klasycznych jak i nowoczesnych, pozwalających nam na stworzenie w domu czy miejscu pracy niesamowitego klimatu.

Dużą popularnością wciąż cieszą się schody drewniane, wykonane z naturalnych materiałów. Drewno na schodach idealnie łączy się z drewnianymi meblami czy podłogą, wcale nie musi być to dokładnie taki sam rodzaj i kolor drewna. Drewniane schody idealnie pasują do domów czy pomieszczeń urządzonych klasycznie i skromnie. Drewno wprowadza do pomieszczeń nastrojowy klimat i ciepłą, rodzinna atmosferę. Aby dodać mu nieco nowoczesnego charakteru, bardzo dobrym pomysłem jest dodanie do drewna modnych akcentów metalowych. Drewniane schody z balustradą ze stali nierdzewnej tworzą harmonijna całość, gdzie znajduje się miejsce zarówno dla tradycji jak i nowoczesności.

Takie schody są idealnym rozwiązaniem nie tylko w domach mieszkalnych, ale również w tradycyjnie urządzonych biurach, w których chcemy wprowadzić atmosferę nieco bardziej nowoczesną. Takie kontrasty są obecnie na topie, możemy dowolnie łączyć wiele różnorodnych materiałów. Bardzo ciekawie prezentuje się również duet metalu i szkła - stopni i balustrady nierdzewnej, takie rozwiązanie jest nie tylko nowoczesne, ale również eleganckie, pasują do pomieszczeń utrzymanych w stylu minimalistycznym.

Poza tym, szklane stopnie sprawiają, że pokój czy korytarz wydaje się optycznie większy. Wiele osób decyduje się na takie połączenia, które również można później przenosić na inne elementy wyposażenia pomieszczeń, na przykład na meble.