Meble kuchenne projektowane na wymiar

Meble do kuchni na wymiarMeble na wymiar to najpopularniejsze rozwiązanie, stosowane w ostatnich latach, w aranżacji wnętrz. Metoda ta pozwala na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni użytkowych oraz dostosowanie pomieszczenia pod wymagania przyszłego użytkownika.

Największą popularnością mebli "szytych na miarę" są meble kuchenne. Zastosowanie dopasowanych systemów mebli wiąże się z potrzebą nadania kuchni funkcjonalności oraz niepowtarzalnego wyglądu. Są to jednak jedynie nieliczne spośród wielu zalet jakie oferuje ich zastosowanie.

Odpowiednio dobrany i wykonany projekt sprawdzi się dla osób ceniących sobie minimalizm. Liczne szafki, szuflady oraz sprytnie zamontowane półki pozwolą na przechowywanie wszystkich kuchennych bibelotów w ich wnętrzu. Optycznie powiększy to powierzchnię blatów roboczych jednocześnie nadając pomieszczeniu estetyki. Uzyskanie minimalistycznego efektu jest jednocześnie powiązane z samą formą wykonania mebli. W większości przypadków meble kuchenne projektowane pod konkretny wymiar pozbawione są ozdobnych detali. Pozwala to na oszczędność miejsca i przestrzeni. Dodatkowo charakteryzują się one gładkimi, zazwyczaj jednolitymi frontami, w jednym kolorze. Praktycznym a zarazem bardzo modnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest wykonywanie frontów z płyt polerowanych na wysoki połysk, fornirowanych oraz ryflowanych.

Fronty na wysoki połysk, fornirowane i ryflowane

Oczywiście meble w kuchni narażone są na ciągłe zabrudzenia, wysokie temperatury oraz wilgotność. Fronty meblowe na wysoki połysk, fornirowane i ryflowane stosowane są nie bez powodu. Pozwalają na utrzymanie powierzchni mebli w czystości oraz są znacznie odporniejsza na działanie wysokich temperatur czy wody. Należy jednak pamiętać, że wymagają one odpowiednich preparatów czyszczących, które skutecznie usuną zabrudzenia, jednocześnie nie niszcząc powierzchni płyty.

Jeżeli zdecydujemy się na płytę polerowaną na wysoki połysk należy liczyć się z faktem, że koszt wykonania mebli na wymiar może okazać się wyższy niż w przypadku zastosowania frontów wykonanych z innego materiału. Powiązane jest to z samą powierzchnią płyty. Najtańsze jej odpowiedniki wymagają częstszego ich sprzątania. Odciski dłoni, plany z wody czy tłuszczu będą znacznie bardziej rzucać się w oczy. Droższe płyty polerowane powlekane są specjalnym lakierem dzięki czemu są znacznie odporniejsze. Coraz częściej spotkać się można z powierzchniami, na których nie pozostają odciski palców za każdym razem kiedy otworzymy szufladę.

Idealne dopasowanie powierzchni roboczych

Jeszcze jedną zaletą mebli projektowanych na wymiar o jakiej warto wspomnieć, jest idealne dopasowanie powierzchni roboczych. Oznacza to, że blat roboczy kuchenny składa się z jednego elementu, w którym wycięte zostają otwory na płytę grzewczą czy zlewozmywak. Dzięki temu żadne zabrudzenia, resztki z przygotowywanych posiłków czy woda nie dostają się pomiędzy i za meble. Przedłuża to żywotność mebli oraz wizualną estetykę ich wykonania.

Podsumowując, kuchnie projektowane na wymiar to nowoczesne rozwiązania, które idealnie sprawdzą się na osób, które cenią sobie funkcjonalność i zachowanie czystości w kuchni. Automatycznie pozwoli to na nadanie pomieszczeniu nowoczesnego, minimalistycznego a przede wszystkim bardzo modnego w ostatnim czasie - charakteru. Charakteru unikalnego i niepowtarzalnego.