Jakie kolory do sypialni?

SypialniaJakie kolory do sypialni? Tworząc naszą wymarzoną sypialnię prócz wyboru łóżka i szaf, które tam się znajdą musimy pomyśleć na nadaniu jej koloru.

Jaki dobrać kolor ścian by nasza sypialnia była przytulna, a zarazem wyrazista?

1. Klasyczna biel

Biały kolor sypialni coraz mniej jest popularny. Jednak jeśli stawiamy na klasykę i chcemy by kolor ścian pasował nam do każdego rodzaju mebli oraz dekoracji np okiennych pomalujmy pomieszczenie na biało.

2. Spokojny niebieski

Kolor niebieski i jego odcienie przynosi nam spokój i ukojenie. Działa uspokajająco. Jest również subtelnym i delikatnym kolorem, dodatkowo optycznie powiększa nasze wnętrze. I łączyć go można z bielą i szarością na przykład dywanem o szarym kolorze.

3. Kolory jasne - beże i żółcie

Jasne kolory powiększają i rozświetlają nasze wnętrze. Jeśli nasza sypialnia jest niewielka, w dodatku ulokowana tak, że nie wpada do niej zbyt wiele światła słonecznego pomalujmy ją na jasne, słoneczne kolory. Możemy pomalować na jasny kolor większość ścian pomieszczenia, a ścianę centralą, na której np ulokowane jest łózko pomalować kolorem skupiającym uwagę.

4. Kolory ekstrawaganckie - czerwienie i ciemne fiolety

Używajmy ich rozsądnie. Takie kolory nadają się do dużych pomieszczeń i nie na wszystkie ściany, tylko na jedną, maksymalnie dwie.

Ewentualnie wykorzystajmy je do motywów zdobniczych. Czerwienie bardzo mocno oddziaływają na człowieka. Gdy koloru jest za dużo, może on działać na nas drażniąco. Warto go jednak wprowadzić, choćby w małych akcentach, aby nasza sypialnia nie stała się nudna. Kolor ścian sypialni to kwestia indywidualna. Należy wybrać taki odcień, aby umilał nam czas spędzany w sypialni i cieszył nasze oczy.