Izolacje cieplne pianką poliuretanową PUR

Izolacje cieplne pianką poliuretanowąPoza klasycznymi metodami prowadzenia izolacji termicznej, takimi jak ocieplanie wełną czy styropianem, istnieje także niemało sposobów innowacyjnych.

Materiały ociepleniowe

Zarówno styropian, jak również wełna mineralna nie były wolne od wad, jakich nie mają sposoby nowoczesne.

Z pewnością na miano innowacyjnej zasługuje pianka poliuretanowa, coraz częściej i chętniej wykorzystywana do wykonywania izolacji cieplnej oraz wygłuszania.

Ocieplanie budynków - ocieplanie pianką PUR

  • - ocieplenie domu (ścian)
  • - ocieplanie poddasza
  • - ocieplenie dachu

Izolacja pianką poliuretanową

Izolacja pianką poliuretanową jest skuteczna oraz sprawna. Pianka jako izolator termiczny charakteryzuje się fantastycznymi parametrami technicznymi, pozwalającymi na efektywne ocieplanie zarówno fragmentów, jak i całych posiadłości. Na uwagę zasługuje też metoda nakładania pianki poliuretanowej na żądaną powierzchnię.

Technika natrysku z wykorzystaniem nowatorskich wysokociśnieniowych pozwala na szybkie i bardzo staranne pokrycie określonej powierzchni warstwą pianki. Z pomocą pianki poliuretanowej można sprawnie ocieplić zarówno piwnicę, jak również dach albo stropy na poddaszu, co z wykorzystaniem tradycyjnych metod byłoby utrudnione albo nawet niemożliwe - http://izolacjenatryskowe.info.pl/.

Pianka poliuretanowa

Pianka poliuretanowa, jako surowiec izolacyjny, sprawdza się również znakomicie w przypadku miejsc narażonych na wilgoć oraz zmienność temperatur. Pianka posiada bowiem wysoką odporność zarówno na działanie wilgoci, niskich jak również wysokich temperatur. Pianka cechuje się też wysoką niezmiennością w czasie, co sprawia, że nawet po długim czasie warstwa pianki stanowi skuteczną powłokę izolacyjną. Nie pyli, jest substancją bezwonną oraz bezbarwną. Stanowi więc doskonałą opcję dla alergików. Zważając na jej właściwości nowoczesna pianka poliuretanowa wykorzystywana jest także w procesie wygłuszania pomieszczeń.

Świetnie sprawdzi się w przypadku izolowania akustycznego gabinetów lekarskich, studiów muzycznych albo sal sportowych. Izolacja z wykorzystaniem pianki poliuretanowej jest szybka i łatwa. Podczas przeprowadzania izolacji dokonuje się łatwych działań z wykorzystaniem nowatorskich urządzeń. Nie jest wymagane odpowiednie przeszkodzenie osób pracujących z pianką, co znacznie redukuje koszty całego procesu. W obliczu takiego ogromu zalet tej metody aż trudno się dziwić, dlaczego pianka poliuretanowa wypiera dotychczasowe metody izolowania, takie jak wełna mineralna czy też styropian.