Technika grzewcza

Piece gazowe, a piece na paliwo stałe

Piec na paliwo stałePiece gazowe, a piece na paliwo stałe - parametry, porównanie

Wybór określonej instalacji grzewczej podyktowany może być różnorodnymi czynnikami z nadrzędną rolą przypadającą względom finansowym oraz ekologicznym, które są ściśle regulowane rozporządzeniem o standardach emisyjnych z instalacji (dopuszczalne zapylenie dla kotłowni po 2015r. wynosi do 200 mg/m3).

Więcej…

 

W jakich przestrzeniach sprawdzi się grzejnik dekoracyjny?

Grzejnik dekoracyjnyPrzy wyborze sposobu ogrzewania domu użytkownicy coraz częściej biorą pod uwagę nie tylko aspekt praktyczny czy kwestię energooszczędności, ale również względy estetyczne.

Wszystkie te wymagania spełniają dekoracyjne grzejniki marmurowe lub granitowe.

Więcej…

   

Ogrzewanie kotłem - węgiel lub biomasa

Ogrzewanie kotłemOgrzewanie kotłem - węgiel lub biomasa

Ogrzewanie kotłem na paliwa stałe jest zdecydowanie tańsze niż gazem płynnym (o ponad połowę w przypadku, gdy spala się węgiel kamienny). Cena biomasy zależy od jej rodzaju - ogrzewanie zwykłym drewnem może kosztować jeszcze mniej. Trudno się jednak nie zgodzić z tym, że użytkowanie kotła, który wymaga ręcznej obsługi i nadzorowania jego pracy, jest znacznie bardziej kłopotliwe niż gazowego, bowiem paliwo trzeba w porę zamówić, a po przewiezieniu je rozładować.

Więcej…

 

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogoweElektryczne ogrzewanie podłogowe jest doskonałą alternatywą wszędzie tam, gdzie nie można zastosować ogrzewania wodnego.

Instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego jest znacznie tańsza na etapie montażu, w czasie eksploatacji ogrzewanie to charakteryzuje się też dosyć dużą energooszczędnością, zwłaszcza że w przypadku ogrzewania podłogowego możliwe jest obniżenie temperatury pomieszczeń o dwa trzy stopnie przy zachowaniu pełnego komfortu cieplnego.

Więcej…

   

Kocioł dwufunkcyjny przepływowy

KociołJak sama nazwa wskazuje kotły dwufunkcyjne przepływowe posiadają dwie ważne funkcje - umożliwiają zarówno ogrzewanie domu, jak i przygotowanie ciepłej wody do mycia (nie mają jednak żadnego zasobnika).

Gdy odkręcimy kran z ciepłą wodą, kocioł podgrzewa ją na bieżąco w niewielkim wymienniku ciepła.

Więcej…

 

Urządzenia instalacji gazowej

Urządzenia instalacji gazowejInstalacja gazowa jest złożonym systemem, składającym się z różnorodnych elementów, które gwarantują jej spójne i właściwe działanie. Instalacją gazową nazywamy taka instalację, która zasilana jej poprzez sieć gazową za pomocą przewodów oraz kurka głównego.

Zazwyczaj są one prowadzone na zewnątrz budynku i tam znajduje się skrzynka gazowa. Pozwala również na zmierzenie zużycia gazu w danym budynku. W instalacji gazowej gaz jest prowadzony pod określonym ciśnieniem. W zależności od jego wielkości, możemy wyróżnić cztery, podstawowe typy gazociągów.

Więcej…