Ile kosztuje projekt domu?

Cena projektu domu - projekty domów jednorodzinnychProjekty domów nie są tanie. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nawet mała przybudówka może kosztować około 4 tysięcy złotych, a co dopiero cały projekt. Ceny, jakie mają projekty domów w dużej mierze zależą od tego, kto zajmuje się ich opracowaniem. Jeśli jest to niezależny architekt, jego usługa zwykle będzie tańsza niż w sytuacji kiedy projekt wykonuje znane biuro projektowe.

Tutaj stawki są dużo wyższe. W takich przypadkach klient jednak może liczyć na komputerową wizualizację 3D lub makietę, która dokładnie odwzorowuje projekt.

Cena, jaka mają projekty domów zależy też od tego jaki metraż ma mieć projektowany budynek. Im będzie on większy, tym cena będzie wyższa. W wielu przypadkach cena takiego projektu uzależniona jest też od tego, ile pomieszczeń złoży się na dany budynek. Gotowe projekty domów jednorodzinnych są na pewno tańsze od tych, które przygotowuje się od samego początku.

Dlatego też wiele osób decyduje się na projekty gotowe i tylko nieznacznie przerabia się je, żeby spełniały one wszystkie oczekiwania. Nie brakuje też takich, które są powielane w całości, bez żadnych zmian. Takie projekty domów parterowych wychodzą najtaniej.

  • Projekty domów klasycznych
  • Projekty domów nowoczesnych

Jednak bez względu na to opracowanie projektu domu rzadko kiedy zamyka się obecnie w kwocie 6 tysięcy złotych. Zazwyczaj koszty te są dużo wyższe. Dlatego na budowanie domów decydują się albo osoby, które na ten cel wzięły kredyt, albo takie, które dysponują oszczędnościami i chcą mieć swoje miejsce do życia. Projekt domu to dopiero początek. Następne koszty wcale nie są mniejsze.