Grzejniki Buderus

Buderus jest marką grupy Bosch Thermotechnik GmbH, największego europejskiego, i jednego z najbardziej liczących się na świecie, producenta systemów grzewczych.

Marka znana jest z jakości, niezawodności i rozwiązań zapewniających energooszczędną eksploatację instalacji CO. Grupa Bosch reprezentowana jest w Polsce przez spółkę Buderus Technika Grzewcza Sp. z o. o. z piętnastoma oddziałami na obszarze całego kraju i rozbudowaną siecią autoryzowanych przedstawicieli handlowych i serwisów.

Głównymi produktami firmy są kotły grzewcze, mniejszą choć również znaczącą część produkcji stanowią kolektory słoneczne, systemy ogrzewania podłogowego, pompy ciepła, systemy regulacji i grzejniki. Kotły Buderusa, w zależności od modelu, mogą być stosowane we wszystkich instalacjach grzewczych, niezależnie od źródła ich zasilania (gaz, olej, paliwa stałe takie jak wciąż popularny węgiel).

W zależności od modelu kotły można wieszać lub stawiać, przystosowane są do różnego rodzaju kotłowni - kotły jednofunkcyjne i kotły dwufunkcyjne, niektóre z obiegiem powietrza. Część kotłów dostępna jest w postaci kotłów kondensacyjnych tj. kotłów odzyskujących ciepło z pary wodnej, która w tradycyjnych systemach pozostaje niewykorzystana. Stąd możliwe są oszczędności nawet rzędu 20 -30 % (w przypadku gazu). Koszt zakupu kotła to wydatek od 9 tys. PLN wzwyż. Ceny grzejników Buderus są porównywalne z innymi na rynku. W zależności od modelu, mocy grzewczej i sposobu podłączenia do instalacji (dostępne są modele przystosowane do przyłączy wychodzących z posadzki) na zakup grzejnika tej marki trzeba przeznaczyć od 150 do kilkuset złotych.