Garaż razy dwa

Dwa garażeWiele rodzin posiada dziś dwa samochody, co jest bardzo wygodne. Jeden należy do męża, drugi do żony i każdy czuje się niezależny, mężczyzna może wcześniej wyjechać do pracy, zona, jeśli zaczyna później może odwieść dzieci do szkoły lub pojechać po pracy na zakupy.

Często jest również tak, że jeden samochód należy do rodziców, drugi do dorosłego już dziecka. Czasami występuje jednak problem przechowywania aut. Jeden samochód to nieduży problem, ale dwa często stają się dla nas kłopotliwe. Samochód wymaga odpowiedniego traktowania, wiele osób nie ma serca zostawiać go na deszczu czy mrozie.

Dlatego właśnie, jeśli decydujemy się na wybudowanie domu i posiadamy dwa samochody lub dopiero to planujemy, lepiej od razu przewidźmy w projekcie garaż dwustanowiskowy. Możemy zdecydować, że będzie on przylegał do bryły domu lub stanowił odrębny budynek, ale w praktyce lepiej sprawdza się to pierwsze rozwiązanie. Można wtedy przewidzieć bezpośrednie rozejście z domu do garażu. Znacznie wygodniejsze staje się w takim wypadku między innymi noszenie zakupów z samochodu do kuchni.