Technologie

Elastomery poliuretanowe

Elastomery poliuretanoweKolejnym, rewolucyjnym materiałem, który z powodzeniem wypiera metody tradycyjne są elastomery poliuretanowe. Ich zastosowanie jest tak szerokie, jak w przypadku pianek, co sprawia, że popularność elastomerów błyskawicznie rośnie.

Elastomery są materiałami dwuskładnikowymi, które łączą się w momencie zetknięcia z daną powierzchnią. Ze względu na swoje pochodzenie są porównywane do gum, nad którymi mają jednak przewagę, zarówno w przypadku parametrów technicznych, jak i wielu innych cech.

Więcej…

 

Materiały budowlane zbiorników wodnych

Materiały budowlane zbiorników wodnychMateriały budowlane zbiorników wodnych

Jeśli chcemy zbudować zbiornik wodny, mamy do dyspozycji kilka podstawowych, najczęściej używanych materiałów. Każdy z nich ma swoje zalety oraz wady. Materiały omówię na przykładzie oczka wodnego, które jest najczęściej występującym zbiornikiem wodnym.

Więcej…

   

Wentylatory i wentylacja

Wentylatory i wentylacjaNajbardziej znanym podziałem wentylatorów jest klasyfikacja ze względu na konstrukcję danego wentylatora. Wentylatory dzieli się na promieniowe, osiowe oraz mieszane.

Wentylatory promieniowe wykorzystywane są głównie w kanałach, ale również w systemach wentylacyjnych, chłodniczych, grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Drugi typ wentylatorów, wentylatory osiowe są wykorzystywane również w kopalniach oraz w systemach wentylacyjnych na okrętach. Są tam wykorzystywane głównie wentylatory osiowe przeciwbieżne.

Więcej…

 

Ocieplenie poddasza domu - metody i materiały

Ocieplenie poddasza domuOcieplenie domu - izolacja termiczna, poddasza

W wielu budynkach w sezonie letnim jest bardzo gorąco i duszno, zaś zimną mimo ciągle pracującego ogrzewania trudno utrzymać stałą temperaturę. Właściciele szczególnie nowo wybudowanych i ocieplonych domów zrzucają winę na firmę docieplającą budynek, że wykonała pracę nieprawidłowo. Jednak w domach, w których nie zostało ocieplone poddasze na próżno szukać winy.

Prawdziwym powodem wysokich temperatur latem i niskich w zimie jest brak izolacji dachu i ocieplenia poddasza.

Więcej…