Budowa

Zbrojenie oraz betonowanie fundamentów

Zbrojenie oraz betonowanie fundamentówZbrojenie oraz betonowanie fundamentów. Należy wiedzieć, że zadaniem kierownika budowy jest przypilnowanie poprawnego ułożenia prętów, natomiast inwestor także może regularnie sprawdzać, czy wykonawcy są precyzyjni. Układ zbrojenia zdecydowanie powinien być rozrysowany w projekcie i nie należy go zmieniać. Przed zabetonowaniem zbrojenie koniecznie musi odebrać kierownik budowy oraz odnotować to w dzienniku.

Więcej…

 

Dach bitumiczny, czy z blachy?

Pokrycia dachoweDach, po fundamentach jest chyba najbardziej newralgicznym miejscem w konstrukcji domu. W zakresie dobrej praktyki jest regularne dokonywanie inspekcji i bieżących remontów.

Więcej…

   

Gonty jako pokrycie dachu

GontyGonty to jeden z popularnych pokryć przestrzeni dachowej, szczególnie stosowany wcześniej na terenach Karpat, a przede wszystkim na Podhalu.

Z biegiem czasu oraz unowocześnianiem technologii wytwarzania gontów produkt ten stawał się coraz bardziej popularny w innych częściach Polski. Gonty kuszą coraz więcej właścicieli domów różnorodnością kolorów oraz dużą wytrzymałością na warunki pogodowe.

Więcej…

 

Gonty bitumiczne - jak i kiedy realizować ich montaż?

Wiele osób decyduje się obecnie na montaż gontów bitumicznych na powierzchniach swoich dachów. Charakteryzują się one trwałością oraz odpornością na trudne warunki atmosferyczne, co poprawia także ochronę dachówek, na których gont bitumiczny jest układany.

Przed przystąpieniem do pracy należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, które mają duży wpływ na efekt końcowy montażu.

Więcej…