Budowa

Zbrojenie oraz betonowanie fundamentów

Zbrojenie oraz betonowanie fundamentówZbrojenie oraz betonowanie fundamentów. Należy wiedzieć, że zadaniem kierownika budowy jest przypilnowanie poprawnego ułożenia prętów, natomiast inwestor także może regularnie sprawdzać, czy wykonawcy są precyzyjni. Układ zbrojenia zdecydowanie powinien być rozrysowany w projekcie i nie należy go zmieniać. Przed zabetonowaniem zbrojenie koniecznie musi odebrać kierownik budowy oraz odnotować to w dzienniku.

Więcej…

 

Dach bitumiczny, czy z blachy?

Pokrycia dachoweDach, po fundamentach jest chyba najbardziej newralgicznym miejscem w konstrukcji domu. W zakresie dobrej praktyki jest regularne dokonywanie inspekcji i bieżących remontów.

Więcej…

   

Gonty jako pokrycie dachu

GontyGonty to jeden z popularnych pokryć przestrzeni dachowej, szczególnie stosowany wcześniej na terenach Karpat, a przede wszystkim na Podhalu.

Z biegiem czasu oraz unowocześnianiem technologii wytwarzania gontów produkt ten stawał się coraz bardziej popularny w innych częściach Polski. Gonty kuszą coraz więcej właścicieli domów różnorodnością kolorów oraz dużą wytrzymałością na warunki pogodowe.

Więcej…

 

Instalacja kanalizacyjna w domu

Instalacja kanalizacyjnaKanalizacja od podstaw

Instalacja kanalizacyjna jest podstawowym i właściwie jedynym systemem służącym odprowadzaniu ścieków. Elementy instalacji, z których korzystamy w życiu codziennym tj. te widoczne na zewnątrz to peryferia: armatura sanitarna taka jak wanny czy zlewy.

Poza tymi elementami w ścianach i podłogach biegną przewody: rury pionowe i poziome odprowadzające ścieki i wyprowadzające je na zewnątrz do zbiornika lub do publicznych instalacji kanalizacyjnych.

Więcej…