Domy

Domy na przestrzeni wieków

Poprzez termin dom rozumiemy budynek, który przystosowano zamieszkania. Jest wiele rodzajów domów, chociażby dom wolno stojący, wielorodzinny blok, bliźniaki czy domy szeregowe.

Więcej…

 

Domy stylizowane na style klasyczne

Domy parteroweNawet dziś, w XIX wieku, chętnie wracamy do tego, co tradycyjne, ale sprawdzone. Wraca moda na styl retro, ubrania z szafy babci czy dawne fryzury, ale w nieco odmłodzonej wersji. W budownictwie i architekturze również wraca moda na to, co kiedyś było na topie. Obecnie bardzo często obserwujemy stylizowanie domów na klasykę.

Mimo tego, iż modna jest nowoczesność, oszklone domy, duże okna i metal, to obserwujemy również powrót do nieśmiertelnej klasyki. Bardzo modne są domy w stylu antycznym. Tego typu meble czy inne elementy wyposażenia domu potrafią stworzyć we wnętrzu naprawdę niepowtarzalny klimat.

Więcej…

   

Czym charakteryzuje się dom pasywny?

Dom pasywny - dom energooszczędnyPierwsze zielone domy pasywne zostały wybudowane w Niemczech na początku lat dziewięćdziesiątych i na przestrzeni lat zyskały wielu zwolenników.

Do Polski technologia domów pasywnych przywędrowała z zachodu dopiero po kilku latach, a wysoki koszt sprawiał, że zainteresowanie takim rodzajem budownictwa było znikome.

Więcej…

 

Zalety domów drewnianych

Dom drewnianyJedną z ważniejszych zalet budowy drewnianych domów jest bardzo szybki czas realizacji takiego zlecenia.

Do ich budowy wykorzystywany jest szkielet prefabrykowany. Drewniane domy poza bardzo efektownym wyglądem mają zdecydowanie więcej minusów niż plusów. Jednym z poważniejszych minusów drewnianego zastosowania jest konieczność częstych konserwacji, a także charakteryzują się krótszą żywotnością.

Więcej…