Dizajnerskie lampy

Żyjemy w czasach gdzie liczy się każdy dodatkowy grosz, mając duży dom i ogród rachunki za energię elektryczną mogą być bardzo wysokie, dlatego warto jest zastanowić się nad bardziej nowoczesnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami.

Gdy nasza rodzina liczy kilka osób, to wieczorem każdy siedzi w swoim pokoju, dodatkowo nieustannie mamy włączone telewizory, komputery oraz inne sprzęty elektroniczne, wszystko to wpływa na nasze rachunki. Zapalając światło możemy jednak sporo oszczędzić. Na rynku robią ostatnio furorę lampy ledowe, które nie są tanim zakupem, ale za to taki wydatek może się szybko zwrócić.

Bowiem takie lampy zużywają bardzo mało prądu. Ich wygląd często niczym nie przypomina tradycyjnego oświetlenia, są bardzo nowoczesne i dizajnerskie. Lampy ledowe nie mają zwykłych żarówek tylko specjalne diody, które dają bardzo mocne światło. Diody są bardzo trwałe, nie trzeba ich wymieniać tak często jak inne żarówki.

Ich zaletą jest również bardzo niski pobór prądu, tracą bardzo mało energii, rzadziej ulegają uszkodzeniu. Ustawiając w swoim mieszkaniu kilka takich lamp, możemy obniżyć rachunki za prąd jednocześnie nadając wnętrzu ciekawy i oryginalny wygląd.

Jeżeli chodzi o nasze wnętrza, my Polacy jesteśmy bardzo ostrożni.

Wszystkie pokoje są bardzo podobne do siebie, zazwyczaj wybieramy stonowane kolory i proste meble. Wynika to chyba z długich tradycji i tego, co zostało nam wpojone za młodych lat przez rodziców i dziadków. Czasem warto jest jednak trochę zaszaleć i zdecydować się na jakiś dizajnerski dodatek. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się lampy w jaskrawych kolorach lub w niebanalnych kształtach.

Hitem we wnętrzach są lampy na długich metalowych pałąkach z dużym kloszem w wyrazistej barwie. Taka lampa bez problemów może zastąpić inne dekoracje. Sama w sobie jest już ozdobą. Projektanci prześcigają się w pomysłach, cały czas tworzą nowe produkty. W internecie można bez kłopotu znaleźć piękne, nowoczesne lampy. Często bywają w całych zestawach. Dzięki temu można cały dom oświetlić w jednym stylu.

Zazwyczaj zakup lampy pochodzącej z salonu znanego projektanta bywa bardzo kosztowny. Jednak jeśli odpowiednio dobierzemy lampy, będą one przez wiele lat cieszyć nasze oczy. Niebywałe jest to, że jeden stylowy dodatek możne odmienić charakter całego wnętrza, dlatego czasem warto jest zdecydować na taki zakup.