Budowa domu z drewna

Budowa domu z drewna.

Wybudowanie własnego domu dla prawie wszystkich ludzi jest wielkim prywatnym sukcesem. Swoje cztery kąty, których dorobiliśmy się samodzielnie i w końcu możemy zamieszkać pod naszym rodzinnym dachem. Jednak na budowę jakiego domu się zdecydować, abyśmy czuli się w nim tak jak sobie wymarzyliśmy?

Dzisiejsze budownictwo oferuje coraz więcej sposobów na postawienie swojego domu. Jednym z nich są domy z drewna. Jednak zanim się zdecydujemy na takie projekty powinniśmy się czym one tak naprawdę są.

Domy z drewna

Bez problemu można usłyszeć najbardziej błędną opinię na temat tego rodzaju budownictwa, mówiącą o tym, że domy z drewna bardzo łatwo chłoną wilgoć i gniją, czy też mają wątłe ocieplenie. Przy bardzo dobrym zakonserwowaniu drewna i prawidłowej eksploatacji problem tego typu staje się tylko i wyłącznie mitem. Jakie są jeszcze korzyści wynikające z takiego naturalnego budownictwa. Z pewnością koszt, który w tym przypadku jest o wiele mniejszy, niż w przypadku budynków stawianych metodami tradycyjnymi. Kolejnym plusem jest również czas, ponieważ domy z bali są stawiane stosunkowo szybko.

Mikroklimat domu

Warto zauważyć również, że dom drewniany posiada zupełnie inny mikroklimat i inne powietrze. Jest ono bardziej świeże niż w przypadku domów murowanych, a to podwyższa zdecydowanie komfort przebywania w takim pomieszczeniu.

Koszty budowy domu z drewna

Koszty budowy domy z drewna są znacznie niższe niż w przypadku domu murowanego. Drewno jest ładnym materiałem budowlanym i np. tylko ze względu na tą cechę, nie trzeba inwestować w tynki i tapety.

Pod względem ekologicznym taki dom jest bardziej przyjazny środowisku.

Budownictwo wciąż się rozwija i oferuje coraz więcej możliwości. Jeśli naszym zdaniem drewno jest dobrym i ładnym materiałem na postawienie domu oraz chcielibyśmy w nim zamieszkać, to warto zdecydować się takie właśnie rozwiązanie.