Aluminium w stolarce domowej

Aluminium jest nowoczesnym materiałem, które dosłownie zrewolucjonizowało współczesne budownictwo. Aluminium wykorzystuje się dziś do wytwarzania różnorodnych elementów wykończenia wnętrz.

Ten materiał jest idealnym tworzywem do produkcji okien czy drzwi. Cechują się one bardzo dobrą wytrzymałością na uszkodzenia zewnętrzne oraz wysokim poziomem estetyki. Aluminiowe okna idealnie nadają się zarówno do budynków prywatnych jak i obiektów publicznych, takich jak obiekty sportowe, handlowe czy kulturalne. Okna, wykonane z aluminium, są nie tylko trwałe, ale również bardzo estetyczne.

Pasują zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych domów. Konstrukcje okienne mogą się nie otwierać lub otwierać na różne sposoby. Bardzo często wybierane są okna uchylne, rozwierne czy otwierane na kilka sposobów. Na popularności zyskują również nowoczesne okna antywłamaniowe, posiadające podwójne czy nawet potrójne szyby. Przyszło nam żyć w dość niebezpiecznych czasach, więc nikogo dziś nie dziwi, jeśli ktoś wybiera solidne, antywłamaniowe szyby zamiast zwykłych. Takie okna można zamówić również w wersji wystawowej, profesjonalne witryny aluminiowe są świetnym sposobem na unowocześnienie wyglądu sklepów czy innych punktów usługowych. Z aluminium można wykonać także wysokiej jakości drzwi.

Bardzo chętnie wybierane są modele przeciwpożarowe oraz antywłamaniowe. Te pierwsze chronią nas przed ogniem i zapobiegają jego rozprzestrzenianiu się. Drzwi antywłamaniowe są znakomitym wyjściem dla osób, które obawiają się napadu. Sprawdzają się zarówno w domach prywatnych jak i w sklepach, biurach czy fabrykach. Drzwi aluminiowe dostępne są więc w wersji domowej oraz przemysłowej. Polecane są również do biurowców, gdzie nadają pomieszczeniom wyjątkowego, nowoczesnego charakteru. Z aluminium wykonuje się także praktyczne świetliki dachowe. Sprawdzają się one znakomicie w magazynach, fabrykach czy obiektach sportowych. Z tego materiału można wyprodukować też konstrukcje ogrodów zimowych czy fasady budynków.